Zaległość podatkowa – co warto wiedzieć?

Witajcie. Mam mały problem. Ostatnio dostałam pismo z Urzędu Skarbowego, że mam jakąś zaległość finansową. Kompletnie nie wiem o co chodzi. Możecie mi to wyjaśnić? Będę bardzo wdzięczna.
Awatar użytkownika
MałgorzataAgatowska

Zaległość podatkowa jest wtedy, gdy nie zapłacisz w określonym czasie podatku, opłat albo zaliczki na podatek. Musiało tak być właśnie u Ciebie, dlatego zgłosił się Urząd skarbowy.
Awatar użytkownika
zmiętaKartka005

Koleżanka ma rację. Też kiedyś mi się to zdarzyło. Najgorsze jest, że naliczają odsetki już od pierwszego dnia tej zaległości podatkowej. Nie zdziw się więc, jeśli będziesz miała więcej do zapłacenia.
Awatar użytkownika
trójkątny180

Rzeczywiście już wiem, co to mogło spowodować. Nie wiedziałam jednak, że naliczane są odsetki.
Awatar użytkownika
MałgorzataAgatowska

Niestety tak. Grozi Ci zaległość podatkowa, sprawdź co warto wiedzieć. Na stronie: http://podatkiwspolce.pl/zaleglosc-podatkowa/ masz opisane, w jaki sposób naliczane są odsetki. Najgorzej jest, że nieważne czy zaległość jest spowodowana przez Ciebie, to i tak musisz Ty opłacić te wszystkie opłaty. Lepiej, wiec zrobić to od razu, ponieważ odsetki rosną z każdym dniem.
Awatar użytkownika
piekielny_toster

Rozumiem, że jeśli jako księgowa źle obliczę zaliczką na podatek, to firma później będzie miała zaległość podatkową ?
warszawianka

Dokładnie tak, ale powinnaś jako księgowa wiedzieć, jak do takich sytuacji nie dopuszczać w firmie.
Awatar użytkownika
piekielny_toster

Nie jestem samodzielną księgową jeszcze, dopiero się uczę, ale wielkie dzięki za radę :).
warszawianka

Wróć do Czas na pracę