Alkoholizm ojca, współuzależnienie?

mój ojciec od kilku lat jest alkoholikiem i zatruwa nam wszystkim życie. Czasami jest mi po prostu go żal, a czasami jestem wściekła… mam takie wahania nastrojów, że nie wiem jak sobie z tym poradzić. Ani jak go leczyć… gdzie. Jakim sposobem go przymusić, by zobaczył sens terapii…
sissy

niestety alkoholizm w rodzinie jest bardzo trudną sytuacją, w której cierpią wszyscy. Taki zaklęty krąg… ale można to leczyć. Na terapię powinien pójść i twój ojciec, i ty, i reszta rodziny. Musicie nauczyć się na nowo żyć i funkcjonować.
wołodyjowska

każdy dobry ośrodek robi nie tylko odtrucia alkoholowe, ale też terapie dla współuzależnionych. Może po prostu na razie zgłoś się do takiego miejsca i spytaj ich o radę, na pewno będą potrafili pomóc ci dużo bardziej, niż my.
gekon

popieram pomysł, warto od razu zgłosić się do specjalisty, nawet bez ojca. Na pewno opowiedzą ci trochę jak to wszystko wygląda i w praktyce, i w teorii, i uzbrojona w taką wiedzę będziesz miała więcej sił, by walczyć. Najpierw przede wszystkim walczyć o siebie, potem o ojca.
wołodyjowska

dziękuję wam za komentarze, może zgłoszę się do jakiegoś ośrodka…
sissy

Wróć do Zdrowym być