Jakaś nowa apteka internetowa – czy coś się pojawiło ostatnio?


Śledzę sobie na bieżąco rynek farmaceutyczny w Polsce, korzystam czasami z różnych aptek. Ostatnio doceniłam kupowanie leków w sieci bo wychodzi generalnie taniej i dla mnie osobiście jest to dużo wygodniejsze. Czy obiło Wam się o uszy żeby pojawiła się jakaś nowa apteka online godna uwagi? Jak tak to może podzielcie się wiedzą, inni też skorzystają.
Wynnna
 
Posty: 41
Rejestracja: 14 cze 2016, o 13:23

Tego jest bardzo dużo, niektóre ogólnopolskie, inne lokalne. Spora konkurencja i wydaje mi się że raczej sieci aptek mocno zainstalowały się w tym segmencie a co za tym idzie oferty nie są jakoś mocno zróżnicowane. Za to ceny ponoć potrafią bardzo zaskoczyć i są zmienne.
Awatar użytkownika
usilnyRoman
 
Posty: 122
Rejestracja: 22 wrz 2014, o 11:20
Lokalizacja: Katowice

Z takich stosunkowo młodych marek to Gemini. Nie wiem o nich nic więcej poza tym że są apteką z wydzielonym segmentem w internecie. Odnośnie szczegółów oferty i cen nie mam żadnych informacji.
Awatar użytkownika
trójkątny180
 
Posty: 184
Rejestracja: 22 wrz 2014, o 11:21

Właśnie sobie przeglądam ich stronę http://aptekigemini.pl/o-nas/. Z tego co widzę nastawieni głównie na małe i średnie miasta ale w niektórych stolicach województw też mają swoje punkty. Trzeba będzie się przyjrzeć co tam ma następna apteka internetowa w asortymencie.
Lajkownia
 
Posty: 36
Rejestracja: 14 cze 2016, o 13:23

Ja się zastanawiam na ile propozycje takich aptek mogą być realnie zróżnicowane. Przecież rynek leków jest jeden i chyba największe pole do konkurencji oni wszyscy mają na polu ceny. Mam rację?
warszawianka
 
Posty: 51
Rejestracja: 10 lut 2016, o 15:53

Ceną zawsze się konkuruje ale nie tylko do tego sprowadza się temat. Jest różne podejście do asortymentu, jedne leki kupisz w danym miejscu a inne już niekoniecznie. I to jest w tym wszystkim równie ważne jak ceny.
Awatar użytkownika
FranzishekL
 
Posty: 172
Rejestracja: 22 wrz 2014, o 11:23
Lokalizacja: Bartoszyce

Niektóre apteki mocno ograniczają ofertę suplementów i na przykład kosmetyków, stawiając typowo na leki. Inne starają się być takim „kombajnem” z bardzo szeroką ofertą. Ciężko mi ocenić które podejście jest lepsze.
Awatar użytkownika
piekielny_toster
 
Posty: 138
Rejestracja: 22 wrz 2014, o 11:24

Dla mnie osobiście liczy się bliskość apteki i możliwość odbioru tego co zamówię online. To jest o tyle fajne że często za ten sam lek zapłacimy mniej niż byśmy mieli go stacjonarnie kupować.
sissy
 
Posty: 44
Rejestracja: 10 lut 2016, o 15:49


Wróć do Zdrowym być

cron