Szukam rejestratora CCTV z opcją nagrywania po wykryciu ruchu.

Hej wszystkim. Mam pytanie jak w temacie. Szukam rejestratora do mojej firmy, ale zależy mi na czymś takim co będzie nagrywać tylko po wykryciu ruchu. Mam u siebie prosty rejestrator tylko że nagrywa on w trybie ciągłym co niepotrzebnie zajmuje miejsce na dysku.
Awatar użytkownika
usilnyRoman

Widziałem sporo rejestratorów w swoim życiu, ale nigdy nie wczytywałem się aż tak bardzo w specyfikację żeby stwierdzić czy mają taką funkcję. Może można np. połączyć to z czujnikiem ruchu który w momencie wykrycia włączał by kamery?
Awatar użytkownika
trójkątny180

Z tego co wiem to jest coś takiego na rynku. Musiał byś szukać systemu z inteligentną detekcją ruchu. Chyba tak to się profesjonalnie nazywa. Ogólnie działa to tak jak mówicie, w momencie wykrycia ruchy załączają się kamery i wszystko jest nagrywane. Jest to dobra opcja dla kogoś kto nie potrzebuje stałego monitoringu tylko taki który będzie działał po zamknięciu firmy.
Wynnna

Jeżeli interesują cię rejestratory CCTV to według mnie warto było by wejść na stronę internetową http://www.itchome.pl/rejestratory-cctv-pm-43.html. Firma zajmuje się systemami alarmowymi więc tam możesz zapytać jak skonfigurować taki zestaw żeby działał tak jak chcesz.
Awatar użytkownika
FranzishekL

Przeglądam cały czas internet i czytałem gdzieś że są takie systemy tylko chciał bym zainstalować coś takiego do istniejącego systemu u mnie w firmie a nie kupować wszystko od nowa. Tak myślę że najlepiej będzie skontaktować się z kimś kto działa w tej branży bo wtedy on mi dokładnie doradzi co i jak.
Awatar użytkownika
usilnyRoman

Kolega tłumaczył mi kiedyś że jeżeli mam sprzęt dwóch innych producentów to detekcja ruchu jest przekazywana przez jakiś otwarty protokół i może się zdarzyć że mimo tego że kamera wykryje ruch to obraz się nie zapisze. Mimo wszystko szukała bym specjalisty :)
Lajkownia

Kupiłam gotowy system z takim rejestratorem. W parametrach mam ustawione pole na którym kamera wykrywa ruch a że jest to wewnątrz firmy to dodatkowo dostaję powiadomienie alarmowe o takim zajściu. Niestety moja wiedza na ten temat nie jest zbyt obszerna więc radziła bym się kontaktować z firmą która zajmuje się takimi rzeczami :)
Kryniczanin

W takim razie dzięki i tak właśnie zrobię. W internecie jest tyle rzeczy że już nie wiem czego słuchać :P
Awatar użytkownika
usilnyRoman

Wróć do Ogólny wymiar techniki