Dlaczego tylnej belce potrzebna jest regeneracja?

Witam, wyczytałem gdzieś, że jak ma się francuskie auto, to trzeba uważać na zawieszenie, a zwłaszcza na tylną belkę. Ze częstym przypadkiem jest jej regeneracja. Że jej stan warto często kontrolować.
gepard

To racja, mi kiedyś padła tylna belka Warszawa, skrzyżowanie, a mi tu nagle po dłuższym okresie piszczenia i trzaskania nagle na dobre zatarły się skorodowane łożyska właśnie w tylnej belce. Masakra. Nie wiedziałem co jest grane. Nikt mnie nie uprzedzil, ze te auta tak mają i ze musze uważać wlasnie na zawieszenie. Potem mi zabrakło czasu, żeby podjechać do mechanik i ustalić co tak piszczy i trzaska. Konieczna była regeneracja. Dlatego lepiej uważaj na tp.
król

Mój kumpel przezyl podobna przygodę i wiem, ze z tym nie ma zartów, bo zwyczajnie szkoda auta.
ninja

Ja byłem zmuszony naprawić tylną belkę w Poznaniu, bo okazało się, że czopy łożysk igiełkowych są do wymiany. Ale to w sumie długo nie trwało, bo spędziłem około 2 godzin w warsztacie i było po temacie.
Ras

O tych czopach już slyszalem. Ja miałem przypadek związany z uszczelniaczami. Ale to tak jak mówisz – tez chwile trwalo. Nawet mi nie demontowali belki, bo stwierdzili w warsztacie, ze dadza rade bez tego.
Awatar użytkownika
piekielny_toster

Dzieki za każdy przykład, będę wiedział na co zwracać uwagę.
gepard

Wróć do Wśród pomruków silnika, czyli motoryzacja