Jakie prowadnice, wózki szynowe i liniowe do maszyn CNC są teraz najlepsze?

Mam pytanie do osób pracujących na obrabiarkach przemysłowych, przedewszystkim na frezarkach. Z jakich marek wózków korzystacie w pracy? Czy to są oryginalne wózki dostarczone razem z maszyną czy już wymienione na sprzet jakieś innej marki? Pytanie tyczy się nie tylko wózków ale i prowadnic, bo zastanawiam się nad możliwością zastapienia tradycyjnych prowadnic slizgowych prowadnicami z szyną profilowaną. Podobno takie prowadnice są łatwiejsze w montażu – mniejszy nakład pracy przy spasowaniu szyny z wózkiem.
gekon

Ja pracuje na maszynach, które pamiętają Gierka, także nawet nie będę się wypowiadał na temat jakości wuzków. Fakt faktem, wszystko ciagle działa a jakość wyrobów tez nie jest najgorsza, ale porównywac ten sprzet z nowymi obrabiarkami CNC to jak porównac syrene z nowym mercedesem.
gepard

Co nieco informacji na interesujący Cię temat znajdziesz na tej stronie abcnc.pl/prowadnice-i-wozki-liniowe. Tam masz opisane zalety zastąpienia tradycyjnych prowadnic ślizgowych przez prowadnice z profilowanymi szynami. Od razu masz też przegląd różnych producentów tego typu sprzętu. W ofercie są prowadnice, wózki szynowe i liniowe wielu typów. Z tych bardziej znanych producentów to w oczy rzuca się od razu firma HIWIN i THK. Ja akurat nie znam się za bardzo na producentach tego typu akcesoriów, ale te firmy akurat znam. Jak się orientujesz w temacie, pewnie będziesz znał resztę:)
gepard

No znam, ale faktycznie te firmy o których piszesz są najbardziej znane, a ich częsci mają bardzo dobra jakos wykonania. Co najważniejsze, są wyjatkowo trwałe.
gekon

Najlepsze są części oryginalne, ale jak coś się zepsuje to te firmy o których była mowa, zwłaszcza japońska THK, robią naprawdę porządne rzeczy i ich wyrobom spokojnie można zaufać. Niestety jakość wiąże się z ceną i ich części są dosyć drogie.
król

Tak, wiem ze tanie nie są, ale jak już wydawać kase to na coś pewnego.
gekon

Co do części z tego sklepu abcnc.pl to spokojnie możesz zaufac ich jakości. Oni nie sprzedają szrotu. Poza tym mają bardzo duży wybór części do obrabiarek CNC, zwłaszcza jesli chodzi własnie o technike liniowa.
Awatar użytkownika
FranzishekL

Wróć do Pozostałe tematy