Czym ciąć cegły i kamienie?

Witam, jakie tarcze są najlepsze do takich twardych materiałów jak cegły i kamienie. czy ktoś miał już do czynienia z obróbką takich materiałów? I mógłby coś konkretnego polecić?
Awatar użytkownika
usilnyRoman

Według mnie najlepsza będzie tarcza diamentowa. Nadaje się do wielu materiałów. Musisz jednak wiedzieć, ze są tarcze do cięcia na sucho i na mokro. Tymi na sucho można pracować około dwie minuty. Tymi na mokro dłużej, ale potrzebują różnych płynów do chłodzenia tarczy. Konkretne chłodziwo zależy od materiału w którym pracujemy. Podsumowując idealna dla ciebie będzie tarcza diamentowa, ale musisz się zorientować, która będzie dla ciebie wygodniejsza.
Awatar użytkownika
trójkątny180

A znasz jakiś konkretny sklep, w którym mógłbym takie tarcze kupić?
Awatar użytkownika
usilnyRoman

Mój mąż kupuje wszytko w TECH Poznań i mówi, że nigdy nie kupi w innym sklepie, tak mu ten pasuje. Ostatnio kupił szlifierkę oscylacyjną. Cieszył się jak dziecko i cały czas mówił, że zaoszczędził sporo kasy na tym zakupie. Ja się na tym nie znam. Nie wiem jakie są normalnie ceny, ale wygląda na to, że w tym sklepie jest całkiem nieźle.
warszawianka

Ogólnie taki sprzęt do najtańszych nie należy :P Narzędzia budowlane kosztują, ale warto w nie zainwestować. Chociaż muszę przyznać, że w tym sklepie rzeczywiście jest tanio. Twój mąż nie ściemniał ;)
Awatar użytkownika
trójkątny180

O, dzięki, to już jest jakiś konkret. na stronie wszystko jest opisane, przeczytałem i już wiem o co chodzi z tymi tarczami mokrymi i suchymi ;) Zdecyduję się na szlifierkę oscylacyjną. Spełnia wszystkie moje oczekiwania. Nie mama za dużo tej roboty, ale dobry sprzęt przyda się na później.
Awatar użytkownika
usilnyRoman

Miłej pracy w takim razie :*
warszawianka

Ja również życzę przyjemności w robocie i udanego odpoczynku przy dobrym piwku ;)
Awatar użytkownika
trójkątny180

Proszę tutaj nikogo nie rozpijać :P To nie jest forum alkoholowe :P Załóż swój własny wątek, jeśli chcesz propagować alkohol.
wołodyjowska

Be przesady, to były tylko grzecznościowe życzenia. Zresztą jednym piwem jeszcze nikt się nie upił. Kobiety zawsze przesadzają. Nawet w Internetach, hehe ;)
Awatar użytkownika
FranzishekL

Następna

Wróć do Budownictwo, wnętrza, ogrody