Parterowe mieszkanie – jak sobie poradzić ze wścibskimi spojrzeniami?

Los chciał, że kupiłem mieszkanie parterowe i ogólnie to zupełnie by mi nie przeszkadzało gdyby nie fakt, że okna wychodzą mi częściowo tuż obok chodnika to i oczywiście ludziska nic innego nie robią tylko się gapią do środka :/ masakra swoją drogą, jeden to by się prawie przewrócił tak był skupiony na tym co mam w kuchni…możecie mi poradzić jak skutecznie się od tego odciąć? Żaluzje średnio mi się podobają bo jak zasłonie to ciemnia w domu, a nie o to chodzi chyba.
król

Kup sobie jakieś delikatne zasłonki, z takiego dość cienkiego materiału, a do tego koniecznie kolorowe, nie jakieś ciemne. Po zasłonięciu z jednej strony nikt od zewnątrz nie zobaczy co dzieje się w domu, a z drugiej taka zasłonka i tak wpuści sporo światła do mieszkania, choć oczywiście trochę przytłumionego, ale lepsze to niż żaluzje według mnie. Do tego nie da się modzie okien bez firanek, w takim wypadku zdecydowanie powinny być firanki.
Wynnna

Miałam podobny problem, który paskudnie mnie irytował. Kupiłam sobie na okna komplet eleganckich plisów w sklepie internetowym. To są takie rolety, ale z materiałem pomarszczonym. Powiem Ci czemu według mnie to jest świetne do mieszkania parterowego. Takie rolety można dowolnie rozwijać, czyli da się zasłonić okno tylko od dołu. Ustawiasz roletę na połowie okna od dołu, gdzie ludzie mogą podglądać, a góra okna jest odsłonięta i pełne światło wpada do domu, super spraw, naprawdę.
warszawianka

Dzięki za podpowiedź z tymi roletkami, to faktycznie wydaje się bardzo fajne rozwiązanie. Co do zasłonek to faktycznie chciałem tak zrobić jak napisałaś, ale żonie zasłony się nie podobają bo się źle kojarzą czy coś takiego…tak czy inaczej musi być coś innego.
król

Ja też jakiś czas kupiłem komplet kolorowych rolet plisowanych w przystępnej cenie według mnie mega korzystnej i bardzo sobie je chwalę. One w ogóle super wyglądają, ja akurat mieszkam w domu jednorodzinnym więc wścibstwo mi nie straszne aż tak bardzo, ale okna ze wschodnią wystawą są irytujące. Taka roletka wpuszcza światło, ale nie tak męczące jak przy jej braku.
gepard

Przekonaliście mnie, zamawiam na stronie plisso.pl! Mam nadzieję, że żonie to się spodoba ;) Dzięki za pomoc, trzymajcie się.
król

Wróć do Budownictwo, wnętrza, ogrody