Czy detoks alkoholowy jest skuteczny?

Hej, interesują mnie wasze opinie odnosnie detoksu alkoholowego. Ogólnie słyszałem, że takie odtrucie jest konieczne by naprawdę skutecznie wyleczyć się z uzależnienia i powrócić do normalnej formy fizycznej i psychicznej. Ale czy zawsze musi być on podejmowany przez lekarzy lub specjalistów w ośrodkach?
Awatar użytkownika
trójkątny180

Nie widzę innej możliwości. Alkoholizm to powazna choroba, która należy własnie specjalistycznie leczyć. Nie bez powodu tylu ludzi próbuje bezskutecznie z tym nałogiem skończyć. Organizm raz zatruty toksynami i subsancjami uzależniającymi nie jest w stanie sam sobie poradzić i detoks jest wówczas jedynym sensownym rozwiązaniem.
Awatar użytkownika
FranzishekL

Ejj, bez przesady, nie da się samemu przeprowdzić detoksu. Ty chyba nie widziałeś nigdy człowieka na głodzie alkoholowym.. Konieczne jest poza tym uzupełnienie gospodarki wodnej i mineralnej w trakcie takiego odtrucia. Dlatego opiekę nad chorymi w tym okresie świadczą ośrodki leczenia uzależnień od alkoholu, taka specjalistyczna opieka podczas otrucia jest po prostu KONIECZNA.
wołodyjowska

Ok, rozumiem. Pytałem z ciekawości, bo w internecie można znaleźć różne dziwne rzeczy...
Awatar użytkownika
trójkątny180

Wróć do Problemy każdy ma