Kiedy należy się odszkodowanie za lot?

Czy to prawda, ze za opoznienie lotu samolotem o 3h albo dluzej nalezy sie pasazerom odszkodowanie?
Awatar użytkownika
usilnyRoman

Prawda, tylko mało kto o tym wie i rzadko kto ubiega się o odszkodowanie za lot z tego tytułu. Większosci odszkodowanie kojarzą się z odpowiedzialnością biur podróży i już do tego ludzie sie przyzwyczaili, o odszkodowaniach za opóźnienia czy odwołane loty mało kto się ubiega, bo jeszcze brakuje wiedzy. Oczywiscie nie dostaniesz odszkodowania jak lot był odwołany z powodu złej pogody, ale jak to była wina przewoźnika to już takie odskozodwanie się nalezy. W serwisie zwrotair.pl/ można znaleźć wiele cennych informacji na ten temat i od razu złożyć wniosek o odszkodowanie jesli doswiadczyłeś takiej nieprzyjemnej sytuacji z opóźnionym labo odwołanym lotem.
Awatar użytkownika
FranzishekL

No ale skad ja mam wiedziec, jaka jest przyczyna odwolania lotu, czy to z winy przewoznika czy sily wyższej? Przeciez linia lotnicza mi takiej informaci nie udzieli.
Awatar użytkownika
usilnyRoman

No różnie z tym bywa, dlatego warto zwrócic się do jakiegoś pośrednika. Są firmy, które specjalizują sie w dochodzeniu takich odszkodowań, a uwierz mi odszkodowania za odwołany lot, a nawet za lot opóźniony sa bardzo wysokie i warto się o nie postarać. Tutaj zwrotair.pl/procedura-postepowania/odwolany-lot/ masz opisaną procedurę jak wgląda postępowanie przy staraniu się o odszkodowanie za odwołany lot i jaką kwote można z tego tytułu wywalczyc dla siebie. Warto nie odpuszczać i walczyć, poprzez wyspecjalizowaną firmę prawniczą.
Awatar użytkownika
FranzishekL

To ja ostatnio na lotnisku w egipcie czekalam na samolot szesc godzin. Wynika z tego, ze nalezy mi sie odszkodowanie?
Awatar użytkownika
MałgorzataAgatowska

Tak, ale tylko pod warunkiem że korzystałas z europejskiej linii lotniczej, z kraju należącego do UE lub respektującego ogóle zasady przyzwania odszkodowań. Linie lotnicze z innych krajów swiata podlegają odrębnym przepisom i o odszkodowanie może już nie byc tak łatwo.
Awatar użytkownika
FranzishekL

Acha, rozumiem. Dzieki za opdowiedz.
Awatar użytkownika
MałgorzataAgatowska

Wróć do Na turystycznych szlakach