Szukam rejestratora CCTV z opcją nagrywania po wykryciu ruchu.


Hej wszystkim. Mam pytanie jak w temacie. Szukam rejestratora do mojej firmy, ale zależy mi na czymś takim co będzie nagrywać tylko po wykryciu ruchu. Mam u siebie prosty rejestrator tylko że nagrywa on w trybie ciągłym co niepotrzebnie zajmuje miejsce na dysku.
Awatar użytkownika
usilnyRoman
 
Posty: 122
Rejestracja: 22 wrz 2014, o 11:20
Lokalizacja: Katowice

Widziałem sporo rejestratorów w swoim życiu, ale nigdy nie wczytywałem się aż tak bardzo w specyfikację żeby stwierdzić czy mają taką funkcję. Może można np. połączyć to z czujnikiem ruchu który w momencie wykrycia włączał by kamery?
Awatar użytkownika
trójkątny180
 
Posty: 184
Rejestracja: 22 wrz 2014, o 11:21

Z tego co wiem to jest coś takiego na rynku. Musiał byś szukać systemu z inteligentną detekcją ruchu. Chyba tak to się profesjonalnie nazywa. Ogólnie działa to tak jak mówicie, w momencie wykrycia ruchy załączają się kamery i wszystko jest nagrywane. Jest to dobra opcja dla kogoś kto nie potrzebuje stałego monitoringu tylko taki który będzie działał po zamknięciu firmy.
Wynnna
 
Posty: 41
Rejestracja: 14 cze 2016, o 13:23

Jeżeli interesują cię rejestratory CCTV to według mnie warto było by wejść na stronę internetową http://www.itchome.pl/rejestratory-cctv-pm-43.html. Firma zajmuje się systemami alarmowymi więc tam możesz zapytać jak skonfigurować taki zestaw żeby działał tak jak chcesz.
Awatar użytkownika
FranzishekL
 
Posty: 172
Rejestracja: 22 wrz 2014, o 11:23
Lokalizacja: Bartoszyce

Przeglądam cały czas internet i czytałem gdzieś że są takie systemy tylko chciał bym zainstalować coś takiego do istniejącego systemu u mnie w firmie a nie kupować wszystko od nowa. Tak myślę że najlepiej będzie skontaktować się z kimś kto działa w tej branży bo wtedy on mi dokładnie doradzi co i jak.
Awatar użytkownika
usilnyRoman
 
Posty: 122
Rejestracja: 22 wrz 2014, o 11:20
Lokalizacja: Katowice

Kolega tłumaczył mi kiedyś że jeżeli mam sprzęt dwóch innych producentów to detekcja ruchu jest przekazywana przez jakiś otwarty protokół i może się zdarzyć że mimo tego że kamera wykryje ruch to obraz się nie zapisze. Mimo wszystko szukała bym specjalisty :)
Lajkownia
 
Posty: 36
Rejestracja: 14 cze 2016, o 13:23

Kupiłam gotowy system z takim rejestratorem. W parametrach mam ustawione pole na którym kamera wykrywa ruch a że jest to wewnątrz firmy to dodatkowo dostaję powiadomienie alarmowe o takim zajściu. Niestety moja wiedza na ten temat nie jest zbyt obszerna więc radziła bym się kontaktować z firmą która zajmuje się takimi rzeczami :)
Kryniczanin
 
Posty: 8
Rejestracja: 14 cze 2016, o 13:20

W takim razie dzięki i tak właśnie zrobię. W internecie jest tyle rzeczy że już nie wiem czego słuchać :P
Awatar użytkownika
usilnyRoman
 
Posty: 122
Rejestracja: 22 wrz 2014, o 11:20
Lokalizacja: Katowice


Wróć do Ogólny wymiar techniki

cron